Ameryka Południowa

Amerykę Południową kolonizowali Europejczycy, nic więc dziwnego, że tutaj dzieli i rządzi piłka nożna. W 90% państw na tym kontynencie jest to sport dominujący. Warto w tym miejscu pamiętać, że część historyków piłkarskich twierdzi, że futbol w pierwotnym wydaniu pojawił się właśnie na tym kontynencie. Uprawiać go miały mityczne ludy Azteków i Majów, które swoje "krwawe mecze" rozgrywali ściętymi głowami swoich ofiar. Najwięcej osób uprawia futbol w Brazylii i Argentynie, które uznawane są za największe kuźnie młodych talentów. To właśnie stąd wywodzą się największe gwiazdy światowego futbolu jeśli chodzi o XX wiek. Mamy tutaj na myśli Pele i Diego Maradonę, o których z pewnością słyszał każdy człowiek na ziemskim globie.

W Ameryce Płd. mamy dwa wyjątki. To Wenezuela i Gujana. W pierwszym z nich sytuacja jest 50/50. W kraju, którego stolicą jest Caracas największą popularnością cieszą się dwie dyscypliny, oczywiście piłka nożna, ale na równi z nią jest także... baseball. Wynika to z faktu, że wielu wenezuelskich zawodników zrobiło wielką karierę w MLB. Gujana z kolei jest państwem małym, zupełnie nieliczącym się w świecie futbolowym. Znaczącą część jej mieszkańców stanowią Brytyjczycy i Australijczycy, a ci z kolei lubią pograć sobie w krykiet. Przypomnijmy, o tym, że kraj ten niegdyś był brytyjską kolonią, więc to dlaczego ta akurat dyscyplina jest tu nr 1 nie powinno nikogo dziwić. Kto wie, może za kilka lat w tym małym kraju doczekają się mocnej reprezentacji narodowej w krykieta. Jeśli chciałbyś zagrać w krykieta w zakładach sportowych polecamy ci bukmachera Bwin, z najlepszą ofertą na ten sport!

Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej w Brazylii zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdź kursy bukmacherskie!

Niniejsza strona internetowa prowadzona jest w języku polskim i skierowana do osób zamieszkujących na terytoriach, gdzie korzystanie z stron poświęconych hazardowi jest legalne. Hazard internetowy na terytorium Polski jest zabroniony. Korzystanie z portalu jest dozwolone tylko dla osób pełnoletnich. Korzystając z serwisu, osoby zainteresowane zapewniają, że ponoszą pełną odpowiedzialność prawną za korzystanie z gier hazardowych online.