Ameryka Północna

Odrębność Ameryki Północnej od jej południowej imienniczki jest, aż nadto widoczna. W literaturze sportowej istnieje wręcz pojęcie "sporty amerykańskie". Odnosi się ono oczywiście do dyscyplin, które są uprawiana przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jeśli chodzi o USA to zdecydowanym nr 1 jest tu futbol amerykański.

Rozgrywki NFL cieszą się ogromnym zainteresowaniem w całym kraju, przynoszą też największe dochody klubom i sponsorom, czego przykładem może być coroczny Finał Super Bowl i ceny liczone w milionach dolarów za kilkusekundowy spot reklamowy w trakcie jego trwania! Jeśli chodzi o pojęcie amerykańskie sporty należy tu wymienić jeszcze kilka innych dyscyplin. Najważniejsze z nich to Baseball (MLB), koszykówka (NBA) i hokej na lodzie (NHL). Zdecydowanie mniejsze znaczenie odgrywa piłka nożna (MLS), choć tamtejsza liga z roku na rok się rozwija. Widać też było po cenie jaką płacą reklamodawcy przy wykupywaniu spotów reklamowych na spotkania sportowe. Największym tego dowodem jest Super Bowl gdzie miliony mogą kosztować nawet kilka minut reklamy. Również jeśli chodzi o zakłady sportowe zawierane przez Amerykanów wynoszą one miliardowe kwoty w ciągu roku, nikt nie przebije USA pod względem średniej stawki na kupon. Od jakiegoś czasu niestety w USA zostało zakładanie się w lokalnych punktach bukmacherskich, jako, że granie przez internet uważa się za nielegalne. Są jednak bukmacherzy internetowi, którzy nadal oferują zakłady dla swoich graczy z USA. Futbol Amerykański, Baseball i inne sporty Amerykańskie znajdziesz u bukmachera internetowego Bovada.

Biorąc pod uwagę sporty nieco inaczej wygląda sytuacja w Kanadzie. Tutaj wiodącą dyscypliną jest hokej na lodzie. Kanadyjczycy od lat zaliczani są do ścisłej czołówki w tej dyscyplinie. W NHL występuje kilka kanadyjskich klubów hokejowych, a są to m.in: Edmonton Oilers, Toronto Maple Leafs Montreal Canadiens czy Winnipeg Jets. Co ważne kanadyjskie kluby hokejowe są bogatsze od amerykańskich, a tamtejsza reprezentacja "klonowego liścia" odnosiła większe sukcesy na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w ostatnich latach. Kanadyjczycy kochają hokej na lodzie i mocno przeżywają jego wzloty i upadki. Nie bez powodu na banknocie pięcio - dolarowym widnieją grające w hokeja dzieci. Jeden ze znaczących kanadyjskich pisarzy Roch Carrier pisał: "Zimy mojego dzieciństwa były bardzo długie. Dziecięce życie koncentrowało się w szkole, kościele i na lodowisku, a na lodowisku było najbarwniejsze". Co ciekawe coraz większą popularnością w Kanadzie cieszy się curling.

Niniejsza strona internetowa prowadzona jest w języku polskim i skierowana do osób zamieszkujących na terytoriach, gdzie korzystanie z stron poświęconych hazardowi jest legalne. Hazard internetowy na terytorium Polski jest zabroniony. Korzystanie z portalu jest dozwolone tylko dla osób pełnoletnich. Korzystając z serwisu, osoby zainteresowane zapewniają, że ponoszą pełną odpowiedzialność prawną za korzystanie z gier hazardowych online.